USD
:
Alış:
2.1259
|
Satış :
2.1332
EURO
:
Alış:
2.9423
|
Satış :
2.9484
MERSİN Parçalı Bulutlu
En Yüksek Sıcaklık
24 °C
En Düşük Sıcaklık
17 °C

TARSUS’TA MADENİ SANATKAR ESNAFI SERTİFİKALARINI ALDI

Mersin’in Tarsus ilçesinde “iş sağlığı ve iş güvenliği” eğitimini tamamlayan 375 madeni sanatkar esnafı, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

MERSİN (İHA) - Mersin’in Tarsus ilçesinde “iş sağlığı ve iş güvenliği” eğitimini tamamlayan 375 madeni sanatkar esnafı, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nca düzenlenen “iş sağlığı ve iş güvenliği” eğitimini tamamlayan oda üyesi esnaf sanatkarlar için sertifika töreni düzenlendi. Törene Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyeleri ile Tarsus Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Yılmaz Karakoç, vergi dairesi müdürleri ile esnaf odası başkanları katıldı. Tarsus Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Mersin ESOB Başkanı Dinçer, 6331 sayılı kanunun çıkmasıyla işyerlerinin sigortalı olarak bir kişi dahi çalıştırsa risk değerlendirmesi ve risk analizi yaptırması, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı konusunda da eğitim alması gerektiğini ifade etti. Bu eğitimleri üyelerine en uygun fiyatı veren Ülkem Eğitim Vakfı ile anlaştıklarını kaydeden Dinçer, “Üyelerimize en uygun fiyat üzerinden eğitim alma imkanı tanıdık. Bugün bu eğitimlerini tamamlayarak belgelerini almaya hak kazanan üyelerimize sertifikalarını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Tarsus Madeni esnaf sanatkarı için belediye işbirliği ile başlattıkları sanayi sitesi projesinin de son aşamaya geldiğini bildiren Dinçer, “Üyelerimizin sorun ve beklentilerine yönelik her konuda oda başkanlarımız ve yerel-genel idare temsilcileriyle görüşme halindeyiz. Esnafımızın menfaatine ve lehine olacak her kararı birlikte alıyoruz. Esnafımızla iç içe, omuz omuza çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş da 1 Ocak 2013 tarihinde çıkan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasası gereğince oda üyelerine yönelik iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri düzenlediklerini dile getirdi. Bugün bu eğitimi tamamlayıp, üyelere sertifika dağıtmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Kiltaş, iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini en uygun şartlarda gerçekleştirme imkanı tanıyan ve eğitim süresince destek ve ilgisini esirgemeyen Birlik Başkanı Dinçer’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerine tamamlayan 375 oda üyesi esnaf sanatkara sertifikaları ESOB Başkanı Dinçer, Tarsus SGK Müdürü Karakoç ve diğer protokol üyelerince verildi.

Etiketler: SGK, Sanayi
Mersin için Hava Durumu
Parçalı Bulutlu
En Yüksek Sıcaklık
24 °C

En Düşük Sıcaklık
17 °C
En Çok Okunan Mersin Haberleri
(C) İhlas Haber Ajansı 1993-2014. Her Hakkı Saklıdır.

29 Ekim Cad. İhlas Medya Center, Medya Blok Kat:2 Yenibosna-İstanbul
Telefon : 0212 454 33 33    Faks : 0212 454 33 35